Technology

Fenomenalny mecz i strata punktów mistrza angielskiej ekstraklasy w hicie kolejki! Tottenham Londyn pokonuje mistrzów Anglii po trafieniu w ostatnich sekundach!

21.02.2022, 10:45 0 komentarzy
Fenomenalny mecz i strata punktów mistrza angielskiej ekstraklasy w hicie kolejki! Tottenham Londyn pokonuje mistrzów Anglii po trafieniu w ostatnich sekundach!

Sporo fanów piłki nożnej ze Starego Kontynentu jest zdania, że ekstraklasa angielska jest na tą chwilę najwybitniejszą piłkarską ligą na świecie. Angielska Liga od lat tworzyła swoją popularność, a doskonałym tego przykładem są sprzedażowe wyniki, które te zmagania osiągają co tydzień. Należy ponadto zwrócić uwagę, że piłkarskie drużyny z Premier League niemal co roku bardzo dobrze wyglądają w rozgrywkach europejskich. Doskonałym tego dowodem jest choćby fakt, iż obecnym triumfatorem Ligi Mistrzów jest Chelsea Londyn, czyli klub z Wysp Brytyjskich. Manchester City także ma chęć na zwycięstwo w tych prestiżowych rozgrywkach pucharowych i to z pewnością. Sezon wcześniej piłkarze mistrza Premier League awansowali do finału Champions League, jednak wówczas byli zmuszeni uznać skuteczność zespołu prowadzonego przez Tuchela Thomasa. Dla trenera mistrza Premier League Guardioli, który w aktualnie trwającym sezonie zrobi wszystko, aby zdobyć wymarzone trofeum europejskie to był bez wątpienia bardzo duży policzek.

Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że mistrz Premier League jest na idealnej drodze, żeby sobie ułatwić drogę po puchar Champions League. Udało im się wypracować dużą przewagę nad pozostałymi zespołami w angielskich rozgrywkach, co da im możliwość o wiele bardziej skoncentrować się na europejskich pucharach. Piłkarze z Manchesteru mierzyli się Tottenhamem w trakcie weekendu i z całą pewnością nie oczekiwali tak ciężkiego starcia. Ekipa Tottenhamu Hotspur od początku spotkania ambitnie wyruszyła z atakami, czego efektem był gol już po 4 minutach spotkania. Piłkarze z Manchesteru byli zmuszeni ruszyć do gonienia rezultatu. Fani futbolu z Manchesteru bez żadnych wątpliwości poczuli ulgę, gdy piłkę do bramki w 36 minucie wpakował Ikay Guendogan doprowadzając w ten sposób do remisu. Do głosu w drugiej odsłonie tego spotkania doszli kolejny raz doszli zawodnicy Tottenhamu, którzy z pomocą Harryego Kane'a wrócili na prowadzenie. Wydawało się, że to starcie skończy się triumfem przyjezdnych, ale w 92 minucie z karnego wyrównał Mahrez. W 95. minucie sędzia meczu zarządził karnego dla Tottenhamu Hotspur. Rzut karny na trafienie przemienił Kane Harry, który tym samym zapewnił wygraną dla Tottenhamu FC.

Zostaw komentarz