Technology

O miejsce na światowych mistrzostwach, które odbędą się w Katarze reprezentacja Ukrainy zmierzy się z narodową reprezentacją Walii!

04.06.2022, 16:48 0 komentarzy
O miejsce na światowych mistrzostwach, które odbędą się w Katarze reprezentacja Ukrainy zmierzy się z narodową reprezentacją Walii!

Sympatycy piłkarscy z całego świata w poprzednim tygodniu z zaciekawieniem czekali na mecz reprezentacji Ukrainy ze szkockim zespołem. Jeszcze kilka miesięcy temu byłoby to w pełni zwyczajne starcie, jednak okoliczności zdecydowanie się zmieniły. W pierwszej chwili to spotkanie miało zostać rozegrane 3 miesiące temu, jednakże przeszkodziła w tym atak rosyjskiej armii na terytorium Ukrainy. Federacja piłki nożnej Ukrainy poprosiła o przesunięcie spotkania barażowego, na co przystała światowa federacja piłkarska FIFA. Świeży termin ogłoszony został na 1 czerwca i obie drużyny były naszykowane do rywalizacji. Bez najmniejszych wątpliwości naprawdę trudno było wskazać faworyta do zwycięstwa w tym barażowym pojedynku. Z gigantyczną motywacją podchodzili do tego spotkania barażowego piłkarze zespołu narodowego Ukrainy, aby udowodnić światu, że są zmotywowani a także gotowi do walki na murawie.

Z kolei drużyna Szkocji chciała potraktować to spotkanie jak wszystkie inne. Od samego początku szkoleniowiec krzyczał swoim piłkarzom, iż muszą być skoncentrowani i nie mogą dopuścić do błędu. Narodowa reprezentacja Ukrainy znana jest z tego, iż potrafi konstruować naprawdę szybkie ataki, które zazwyczaj kończą się bramką. To spotkanie naprawdę było niezwykle intrygujące i należy przyznać ten fakt. Jednak tego dnia piłkarze z Ukrainy byli zdecydowanie lepiej przygotowani od swoich przeciwników. Gola numer 1 udało im się ustrzelić w 33. minucie, kiedy do bramki dał radę trafić Jarmołenko. Prezentacją dobrze zorganizowanej gry ukraińskich piłkarzy, którzy efektywnie studzili zapędy ofensywne drużyny Szkocji była pierwsza część tego spotkania. Wynikiem 1 do 0 dla ukraińskiej drużyny skończyła się pierwsze 45 minut starcia. W drugiej odsłonie tego meczu mieliśmy okazję obserwować aż trzy bramki. Dwukrotnie do siatki trafiali gracze narodowego zespołu Ukrainy i raz zawodnicy Szkocji. Mecz skończył się wynikiem trzy do jednego na korzyść naszych sąsiadów. Ukraińska kadra nadal ma szansę pojechać na mundial, który będzie się odbywać w Katarze dzięki zwycięstwu.

Zostaw komentarz