Technology

Ricciardo Daniel triumfował we Włoszech, a Norris zajął miejsce drugie! Fenomenalny rezultat i zderzenie faworytów podczas wyścigu Grand Prix Monzy!

13.09.2021, 15:59 0 komentarzy
Ricciardo Daniel triumfował we Włoszech, a Norris zajął miejsce drugie! Fenomenalny rezultat i zderzenie faworytów podczas wyścigu Grand Prix Monzy!

Aktualnie trwający sezon F1 jest naprawdę bardzo fascynujący i dobrze brać pod uwagę to. Jeśli chodzi o poprzednie sezony walka o pierwszą lokatę została zdominowana przez kierowców niemieckiego Mercedesa, a dokładnie Hamiltona. W zeszłorocznym sezonie brytyjski kierowca sięgnął po 7 tytuł mistrzowski Formuły jeden, co dało mu okazję zrównać się w liczbie mistrzostw z fantastycznym Michaelem Schumacherem. W tym sezonie zawodnik pochodzenia brytyjskiego już nie ma aż tak lekko w drodze po ósmy tytuł światowego mistrza. Wszystko to spowodowane jest zjawieniem się w stawce Maxa Verstappena, który również marzy o tym, żeby zgarnąć tytuł światowego mistrza. Od Grand Prix Bahrajnu walka pomiędzy tymi 2 zawodnikami jest bardzo zacięta i naprawdę ciężko stwierdzić który z nich po ostatniej rundzie sezonu zostanie mistrzem. Następną rundą batalii tych dwóch kierowców był wyścig włoski, czyli Grand Prix Monzy. Dla wielu zawodników to niesamowicie przyjemny tor, a w trakcie tego weekendu w samochodzie zjawił się Kubica zastępujący Raikkonena, który zachorował.

Zmagania eliminacyjne do wyścigu o GP Włoch zagwarantowały kibicom motoryzacji siedzącym na widowni bardzo dużo przeżyć. Pasjonującą walkę, z której zwycięsko wyszli Ricciardo oraz Max Verstappen zafundował motoryzacyjnym wielbicielom zakręt numer 1 wyścigu w niedzielę. Z pewnością istotne dla rezultatu wyścigu były odwiedziny kierowców w boxach. To właśnie po wymianie ogumienia doszło do niespodziewanej kraksy. W naprawdę bardzo ciasnym zakręcie spotkali się aktualny mistrz świata a także Verstappen Max i w chwili, kiedy zdawać się mogło, że to koniec rywalizacji, kierowcy zderzyli się kołami, a bolid kierowcy z Holandii znalazł się na samochodzie prowadzonym przez brytyjskiego kierowcę. To bez wątpienia była niespodziewana sytuacja dla fanów zasiadających na torze, jednak nikomu nie stało się nic złego. Kierowcy zespołu McLarena, którzy skończyli wyścig niedzielny na 2 czołowych lokatach korzyść zyskali najbardziej na tej sytuacji. Rywalizację o Grand Prix Monzy zwyciężył Australijczyk Daniel Ricciardo, a na drugim miejscu znalazł się Lando Norris. To z pewnością fantastyczne dokonanie dla brytyjskiego zespołu.

Zostaw komentarz