Technology

Wywiad z księciem Harrym i Meghan Markle

20.03.2021, 13:03 0 komentarzy
Wywiad z księciem Harrym i Meghan Markle

W ostatnich dniach, czyli 7 marca o godzinie 20:00 miał miejsce wywiad prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym oraz księżną Meghan Markle. O dyskusji tej szybko stało się bardzo głośno i bezustannie jest to jeden z podstawowych tematów w otoczeniu różnorodnych tabloidów. Był to 1 wspólny wywiad księcia Harry'ego i Meghan po wycofaniu się pary z rodziny królewskiej a także wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych. Podczas telewizyjnej rozmowy z Winfrey para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji i przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. Na rozmowie ujawniły się zarzuty obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Na domiar tego, na podstawie upowszechnionego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym nieporozumieniu w królewskiej rodzinie stoją bardziej po stronie królowej Elżbiety II jak i pozostałych członków rodziny niżeli Meghan i Harry'ego. Mimo to nie da się ukryć, że poparcie jest niepomiernie odmienne, zależnie od wieku i sympatii politycznych. Tabloidy brytyjskie podkreślają, że w przypadku gdy Harry i Meghan zapragnęliby w niedalekiej przyszłości wrócić na łono królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem skreślili ostatecznie swoją szansę. Prócz wspomnianych wcześniej kwestii królewska para poruszyła również wątek myśli samobójczych Meghan oraz tego, że książe nie zauważał wcześniej tego, że jest on uwięziony, jak sam określił.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, zajmujący się generowaniem poszczególnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, poprosili czwórkę profesjonalistów interpretujących w mediach kwestie rodziny królewskiej na skomentowanie wywiadu dwa dni przed emitowaniem. Doświadczeni profesjonaliści, w tym dawniejszy prasowy sekretarz królowej brytyjskiej, zinterpretowali całą rozmowę, sugerując przy tym Oprah brak obiektywizmu natomiast Meghan stosowanie ostrego oraz bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz księżną Meghan pokazany został w w TVN24 wieczorem. Co ciekawego rozmowę tą obserwowało średnio ponad milion odbiorców. Stacja telewizyjna okazała się wtedy wiceliderem rynku, osiągając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowoż mówi się, że wywiad ten udowodnił legendę dotyczącą Oprah jako dziennikarki, która potrafi wykrzesać ze swojego rozmówcy wnikliwie wszystko. Biorąc pod uwagę niesłychane rewelacje książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah przyczyniała się do tego już wiele razy. Bez dwóch zdań należy stwierdzić, iż temat ten będzie w ciągu tych tygodni z pewnością często komentowany.

Zostaw komentarz